Ogrodzenia kompozytowe – dostępne modele, cechy i zalety.

1. System ogrodzeniowy Fencing, Belgia

W skład systemy wchodzą: deski kompozytowe Terrace, profile konstrukcyjne i słupki wykonane z aluminium. Deski kompozytowe Terrace: występują w 6 kolorach, zobacz: https://ccomplex.pl/oferta/tarasy/tarasy-kompozytowe-wpc/ i są wzmacniane profilami aluminiowymi (wewnątrz desek). Profile i słupki aluminiowe  dostępne są w dwóch kolorach: srebrnym i czarnym. Jest to system kompletny, umożliwiający montaż przęseł pod kątem od 90 do 180stopni. Możliwe są dwa warianty montażu ogrodzenia: na podłożu betonowym (maksymalna wys. ogrodzenia 1,15m) i na stopach betonowych (maksymalna wys. ogrodzenia 1,84m). Maksymalna szerokość przęseł : 2,0m.

2. System ogrodzeniowy Duofuse, Belgia

W skład systemy ogrodzeniowego wchodzą: deski kompozytowe (model PIÓRO-WPUST, TRAPEZ, AŻUR), kompozytowe profile ”U”, słupki i daszki do słupków wykonane z kompozytu,furtka ogrodowa. Deski ogrodzeniowe występują w 3 kolorach i są wzmacniane profilami stalowymi (wewnątrz desek). Słupki kompozytowe wyposażone są w  rdzeń aluminiowy (znajdujący się wewnątrz słupka kompozytowego). Jest to system kompletny, w całości wykonany z jednego materiału (kompozytu). Możliwe są dwa warianty montażu ogrodzenia: słupki do wbetonowania (w gruncie) i słupki na stopach metalowych (w tarasie, posadzce, płycie betonowej). Maksymalna wysokość ogrodzenia:1,95m (dla modelu PIÓRO-WPUST) i 2,0m (dla modelu TRAPEZ i AŻUR). Szerokość desek: 1,80m (deski AŻUR, PIÓRO-WPUST) i 2,0m (model desek: PIÓRO-WPUST). Uwaga: deski mogą być układane bezpośrednio na ziemi (gruncie).

3. System ogrodzeniowy uniwersalny, Polska

W skład systemy ogrodzeniowego wpc wchodzą: deski kompozytowe ogrodzeniowe uniwersalne, profile kompozytowe (ceowniki). Deski i profile kompozytowe występują w 2 kolorach, w wersji szczotkowanej i nieszczotkowanej, o profilu (przekroju) pełnym. Montaż desek: w poziomie (ogr. pełne) i w pionie (tzw. sztachety, ogr. ażurowe)Długości desek ogrodzeniowych: 1,25 m i 1,50 m. Uwaga: w systemie nie ma słupków ogrodzeniowych.

4. System ogrodzeniowy TERRA, Polska

W skład systemy ogrodzeniowego wpc wchodzą: deski kompozytowe ogrodzeniowe model PIÓRO-WPUST, ceowniki metalowe, słupki metalowe wraz z zaślepką. Deski kompozytowe występują: w 5 kolorach, o strukturze drewna. Montaż desek: w poziomie (ogr. pełne). Długości desek ogrodzeniowych: 2,00 m.

Podsumowanie:

Ogólne zalety ogrodzeń kompozytowych: możliwość zintegrowania systemu ogrodzeniowego z tarasem, nie wymagają konserwacji (impregnacji), malowania, odporne na skrajne temperatury, odporne na butwienie (grzyby, pleśnie), brak drzazg, skład ogrodzeń kompozytowych – różny w zależności od producenta.

* artykuł na podstawie informacji firmy INOUTIC, Plastivan, Gamrat, ProDeck, Rehau

Ogrodzenia kompozytowe – dostępne modele, cechy i zalety.