Elewacje drewniane

Znakomitym sposobem na urozmaicenie wyglądu budynku są bardzo eleganckie i nietuzinkowe elewacje drewniane. Tego rodzaju fasady pięknie skomponują się z obiektami zaaranżowanymi w stylu skandynawskim, klasycznym, minimalistycznym i nie tylko. Z uwagi na ich wykonanie pierwszorzędnie wtapiają się w każdy krajobraz.

Rodzaje materiałów

Istnieje bardzo szeroki wybór możliwości dotyczących materiałów, z których ma zostać wykonana dana drewniana elewacja. Proponujemy materiały na elewacje drewniane takie jak:  thermo sosna, thermo sosna skandynawska, thermo jesion, thermo świerk DRIFT, thermo sosna IGNITE, thermo sosna 3D.

Każde z wybranych rozwiązań elewacji drewnianej sprawi, że dany budynek nabierze wyjątkowego oraz eleganckiego charakteru. 

FORMULARZ WYCENY

ELEWACJI

+ USŁUGA MONTAŻU

WIĘCEJ

DOSTĘPNE MATERIAŁY ELEWACYJNE

 THERMO

thermo sosna skandynawska

thermo sosna skandynawska bezsęczna

thermo jesion amerykański

NOWOŚĆ

thermo świerk DRIFT

thermo sosna IGNITE

thermo sosna  3D

 

Kształty drewnianych profili elewacyjnych

Drewniane profile elewacyjne występują w różnych kształtach, przykłady:

profil C15
profil C15
profil C6
profil C6
profil C8
profil C8
profil C3
profil C3
profil C7j
profil C7j
profil C1
profil C1
profil C7
profil C7
profil 3D
profil 3D

THERMO SOSNA, THERMO JESION
(deski elewacyjne)

W wyniku modyfikacji termicznej, materiały thermo mają charakterystyczne barwy:

  • thermo jesion - barwa czekoladowo-brązowa,
  • thermo sosna bezsęczna – barwę miodowo-brązowa 
  • thermo sosna – barwa miodowa 

Materiały thermo mogą być malowane w celu zachowania barwy, natomiast deski nie olejowane z upływem czasu spatynują na kolor szary. Proces patynowania nie ma wpływu na właściwości desek. Deski z thermo jesionu patynują na kolor szaro-srebrny natomiast deski z thermo sosny patynują na kolor jasno szary. Deski z thermo sosny można wybarwiać na dowolne kolory. Deski elewacyjne dostępne są w profilach:

  • thermo sosna elewacyjna - profil C1, C3, C8, C7, C7j;
  • thermo sosna bezsęczna - profil C3, C7, C7j
  • thermo jesion - profil C6, C7, C7j.

Kolorystyka elewacyjnych desek Thermo 

 

thermo sosna
thermo sosna bezsęczna
thermo jesion
CECHY DESEK ELEWACYJNYCH THERMO

zastosowanie - na zewnątrz; montaż - w pionie i w poziomie, zalety - materiałów poddanych modyfikacji termicznej, producent - THERMORY (Brenstol)

 

 


THERMO ŚWIERK DRIFT - nowość

(deski elewacyjne - na zamówienie)

DRIFT kolor Natural
DRIFT kolor Natural

Świerk  DRIFT występuje w w wersji surowej - kolor naturalny oraz w dwóch kolorach szarości, w profilu C15.  Profil ten przeznaczony jest do montażu zarówno w pionie jak i poziomie. Deski Drift charakteryzują się: powierzchnią szczotkowaną, dużą odpornością na warunki atmosferyczne, nie wymagają impregnacji, są stabilne wymiarowo, odporne na pleśnie i grzyby oraz przyjazne środowisku. Jest to materiał odpowiedni dla alergików.

 

CECHY DESEK ELEWACYJNYCH THERMO ŚWIERK DRIFT

zastosowanie - na zewnątrz; kolorystyka - w wersji surowej do malowania, montaż - w pionie i w poziomie, zalety - materiałów poddanych modyfikacji termicznej, producent - THERMORY (Brenstol)


THERMO SOSNA, IGNITE - nowość
(deski elewacyjne - na zamówienie)
thermo sosna IGNITE
thermo sosna IGNITE
thermo sosna IGNITE
thermo sosna IGNITE

Deski elewacyjne IGNITE dostępne są w wymiarach: 20x140 [mm] oraz w długości od 2950 do 5350 [mm]. Deski występują w profilu C24, MAT lub POŁYSK.

Etapy produkcji desek elewacyjnych IGNITE z sosny Thermory: przepuszczenie desek przez prasę, szczotkowanie desek elewacyjnych, olejowanie desek na czarny kolor, imitujący spalone drzewo.
Zastosowanie desek elewacyjnych IGNITE: elewacje oraz do wnętrz. Sposoby montażu: deski mogą być montowane zarówno w pionie jaki i poziomie. Właściwości: materiał estetyczny, stabilny wymiarowo, trwały, odporny na grzyby i pleśnie.

CECHY DESEK ELEWACYJNYCH THERMO ŚWIERK IGNITE

zastosowanie - na zewnątrz i do wnętrz; kolorystyka - czarny/malowany, montaż - w pionie i w poziomie, zalety - materiałów poddanych modyfikacji termicznej, efektowny i mało spotykanym wzór opalanego drewna, producent - THERMORY (Brenstol)


THERMO SOSNA 3D - nowość

(deski elewacyjne - na zamówienie)

 

thermo sosna 3D - model1
thermo sosna 3D - model1
thermo sosna 3D - model2
thermo sosna 3D - model2
thermo sosna 3D - model3
thermo sosna 3D - model3
thermo sosna 3D - model4
thermo sosna 3D - model4

Wymiary desek elewacyjnych 3D z sosny Thermory: grubość: 20/32 [mm]; szerokość: 66/118/140 [mm]; długość: 3000-4500 [mm].

Deski elewacyjne 3D występują w różnych rozmiarach, tzn.: o różnych grubościach i szerokościach. Deski pasują do siebie i można je łączyć w dowolnej kolejności, dzięki czemu można stworzyć niepowtarzalną, trójwymiarową powierzchnię. Zastosowanie: elewacje. Sposób montażu: w pionie. Właściwości: materiał estetyczny, stabilny wymiarowo, trwały, odporny na grzyby i pleśnie.

CECHY DESEK ELEWACYJNYCH THERMO SOSNA 3D

zastosowanie - na zewnątrz, montaż - w pionie i w poziomie zalety -materiałów poddanych modyfikacji termicznej, efekt 3D,  producent - THERMORY (Brenstol)

ZAKUP SAMEGO
MATERIAŁU

VAT 23%

ZAKUP MATERIAŁU
+ USŁUGA MONTAŻU

VAT 8%