Drewno tarasowe Bangkirai – pytania i odpowiedzi

1. Czym charakteryzuje się drewno tarasowe Bangkirai?

Drewno trasowe Bangkirai jest materiałem w 100% naturalnym i higroskopijnym. Cechy charakterystyczne drewna Bangkirai: gatunek drewna odporny na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, grzybów i szkodników; nie wymaga dodatkowej impregnacji (wysoka klasa odporności na biodegradację); możliwość występowania niewielkich otworów (0,5-1,5 mm); mogą występować przewody gumożywiczne (wycieki z drewna mogą następować pod wpływem ciepła) oraz różnice w kolorystyce i usłojeniu reaguje na zmienne warunki atmosferyczne (może się odkształcać, zmieniać wymiary, patynować). Są to procesy naturalne drewna i nie są postawą do reklamacji.

Dlaczego deski tarasowe Bangkirai nie są wszystkie takie same?

Drewno jest materiałem niejednolitym, każda deska ma indywidualne cechy wynikające z różnych obszarów wzrostu drzew. Nawet w drewnie pochodzącym z tego samego źródła mogą występować różnice usłojenia i kolorystyki. Tego rodzaju różnice nie są postawą do reklamacji.

2. Czy to prawda, że deska tarasowa Bangkirai zmienia się wraz z upływem czasu?

Tak, to prawda, deska trasowa Bangkirai jest materiałem w 100% naturalnym, higroskopijnym. Każde drewno stosowane na zewnątrz narażone jest na skrajne warunki atmosferyczne w wyniku czego może się odkształcać, zmieniać swoje wymiary (mogą zachodzić procesy: pęcznienia, kurczenia się, pękania), patynuje oraz może zmieniać kształt: szerokość i grubość deski (różnice mogą dochodzić do około 6%). Są to procesy naturalne drewna i nie są postawą do reklamacji.

Drewno tarasowe Bangkirai – pytania i odpowiedzi